Sajnos nagyon sokan úgy vágnak bele egy új párkapcsolatba, hogy még egyáltalán nem állnak rá készen. Az eredmény pedig az lesz, hogy sebeket adnak és kapnak, amiből aztán megint hónapokig, évekig nem tudnak felállni. Mielőtt új kapcsolatba kezdenél, érdemes fontolóra venni a következő kérdéseket.
Milyen viszonyban vagy a szüleiddel?
Feldolgoztad a gyerekkori sérüléseidet? Leváltál a szüleidről? Vagy még mindig anyukád a legjobb barátnőd esetleg a legádázabb ellenséged? Olyan férfit akarsz, mint az édesapád, vagy mindent elkövetsz, hogy messzire elkerüld mindazokat a pasikat, akik akár csak halványan is, de az apádra emlékeztetnek? Ha bármelyik kérdésre igennel válaszolsz, akkor még dolgoznod kell azon, hogy objektív képed legyen a szüleidről, és feldolgozd a pozitív/negatív apa/anyakomplexusodat. Amíg a szüleidről alkotott képed tudattalanul befolyásolja a párválasztásodat, addig nem vagy készen arra, hogy a megfelelő társat megtaláld. Azt javaslom, keress egy jó pszichológust, aki segít tisztábban látni.
Feldolgoztad a korábbi párkapcsolataidat?
Vagy még mindig összeszorul a szíved, amikor az egyik exedre gondolsz? Amíg nem tudsz elköszönni tőle – akár csak gondolatban is –, addig kicsi az esélyed arra, hogy az új szerelem betoppanjon az életedbe. Lehet, hogy lesznek kapcsolataid, de nem fogod magad beleengedni teljes szívvel-lélekkel, mert egy részed még mindig az exednél tanyázik. A javaslatom: engedd meg magadnak az elmúlt párkapcsolat elgyászolásának fájdalmát. Írj neki levelet, köszönd meg azt, amit lehet, és engedd el. (A levelet semmi esetre se küldd el!)
Boldog vagy egyedül is?
A legmarkánsabb jele annak, hogy készen állsz egy jó párkapcsolatra, ha jól megvagy egyedül is. Hogy bulvárosan fogalmazzak: boldog szingli vagy. Sőt nem félsz szembenézni azzal a gondolattal, hogy így éld le az életedet. Ha boldog egyedülálló vagy, ezt az egészséges mentalitást és boldogságot képes leszel belevinni a párkapcsolatodba is. Amíg azon szorongasz, görcsölsz, hogy mikor találsz végre valakit, akivel együtt lehetsz, addig ez a görcs fogja meghatározni a kapcsolatodat is. Ha ezzel a szorongással mész bele a kapcsolatba, akkor könnyen előfordul, hogy méltatlanul alulválasztasz, beleragadsz rossz, bántó, esetleg bántalmazó kapcsolatba, csak hogy ne kelljen egyedül lenned.
Teljes az életed egyedül is?
Nagyon sok egyedülálló él azzal a hiedelemmel, hogy majd akkor lesz boldog, amikor talál végre egy társat, aki kiegészíti őt. Valakit, aki boldoggá teszi. Minden gondolata akörül forog, hogy megkeresse azt az egyetlen, aki kitölti a benne lévő hatalmas űrt.
Az a gond ezzel a hozzáállással, hogy egyetlen férfinek/nőnek sem feladata téged boldoggá tenni. A saját boldogságod a te felelősséged! Ha üresség van benned, ha kétségbeesetten keresed azt az embert, aki ezt az űrt ki tudja tölteni, akkor sajnos tévúton jársz. A kétségbeesett igyekezet inkább riasztóan hat a másik nemre.
Viszont ha boldog és elégedett vagy az életeddel egyedül is, ha vannak barátaid, hobbid, és élvezed a munkádat, ez olyan kisugárzást ad neked, aminek kevés férfi/nő bír ellenállni.
Tudom, hogy ezt nagyon nehéz elfogadni, végigvinni pedig még nehezebb. Ha szükségét érzed, kérj szakembertől segítséget!
Ha szeretnél ezekről a kérdésekről beszélgetni, csatlakozz a Párkapcsolati megoldások facebook csoporthoz! Mivel a csoport titkos, csak úgy tudsz belépni, hogy ismerősnek jelölsz (Jánosi Valéria), és jelzed, hogy szeretnél belépni. Vagy elküldöd nekem a mail címedet, és küldök meghívót.
Ha egyéni segítségre van szükséged, itt olvashatsz a segítő beszélgetésről.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: