Bízz magadban!

Honnan tudhatod, hogy hazudnak neked?

A felmérések szerint az emberek 90%-a hazudott már randevún, 80%-uk kamuzott állásinterjún, az alkalmazottak 50%-ával fordult már elő, hogy fontos kérdésben hazudott valami vaskosat a főnökének. És akkor még nem számoltuk azokat, akik hazudtak a kérdőív kitöltésénél.

 

Lying 

Bizonyára te is olvastál már arról, hogy aki épp hazudik neked, az elkerüli a szemkontaktust, izzad a keze, eltakarja a száját, hosszú és összefüggéstelen válaszokat ad, sokat bólogat, és szemlátomást megnő az orra. Nos, akik ezeket írták – a legújabb kutatások szerint – tévedtek. Mindenféle hi-tech kütyü bevetésével vizsgáltak embereket, akiket arra kértek, hogy bánjanak kreatívan az igazsággal. Az eredmények meglehetősen vegyesek. Leginkább az derült ki, hogy a fenti jelenségek közül, egyik sem társítható megbízhatóan a hazugsághoz. Sőt, aki hazudik, jó eséllyel épp úgy a szemünkbe néz, mint aki igazat mond.

 

De akkor mi árulkodik ténylegesen a hazugságról?

 

Bár a hazugság nem teszi feltétlenül idegessé az embereket, azért komoly agyi munkát követel tőlük. Ugyanis, aki hazudik, kénytelen azon törni a fejét, hogy vajon a másik fél mit tud már, mi az, ami összhangba hozható a korábban elhangzottakkal. Tehát aki hazudik, inkább úgy viselkedik, mint aki erősen gondolkodik egy problémán. Kevésbé gesztikulál, újra meg újra ugyanazt a kifejezést használja, tovább tart, míg elkezdi a válaszát, beszéd közben gyakrabban tart szünetet. Személytelenebbé válik a nyelvhasználata, ezért kevésbé használja az „én, engem, enyém” szavakat, viszont gyakrabban hangzik el az „ember” szó. Tehát ha le akarjuk leplezni a hazugságot, ne a feszültség, idegesség, szorongás jeleit keressük. Aki hazudik, inkább úgy néz ki, mint aki erősen gondolkodik, rosszban sántikál, és az egyenes kérdésre úgy kerüli a választ, hogy az egy politikust is pirulásra késztetne.

 

hazugság 

 

Hogyan leplezhetjük le a hazudozót?

 

Ha gyanakszunk, tegyünk fel olyan kérdéseket, amelyekre a másik fél nagy valószínűséggel őszintén fog válaszolni, így a kezdeti válaszok alatti testbeszédet, szóhasználatot megfigyelhetjük, és kialakíthatunk egy képet arról, hogyan viselkedik a másik akkor, amikor igazat mond. Aztán a kényesebb kérdéseknél figyeljünk arra, megváltozik-e a viselkedése.

De ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a hazugsággal kapcsolatban semmi sem biztos. Ezek a jelek inkább csak arra hívják fel a figyelmünket, hogy esetleg nem minden stimmel a másik mondanivalójában, és érdemes lenne a dolgok mélyére nézni.

Olvass tovább a honlapomon: http://www.szemelyescoach.hu/

Címkék:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!