Bízz magadban!

5+1 tipp arra, hogyan szüntesd be az agyalást

agyalás

Aranyszabály, hogy gondolkodj, mielőtt beszélsz, de nagy bajba kerülsz, ha túlzásba viszed a gondolkodást.

Íme néhány jele, ha túl sokat agyalsz:

  • Ugyanazon a problémán gondolkodsz napok óta, és egy lépéssel sem jutsz közelebb a megoldáshoz, mert újra és újra ugyanazok a képek, sérelmek, fájdalmak járnak a fejedben.
  • Elemzed a környezetedben élők viselkedését, ki akarod találni, hogy mit, miért tettek.
  • A környezetedben élő összes ember véleményét kikéred egy bizonyos probléma megoldásához, és megőrülsz, mert mindenki mást tanácsol. Vagy éppen ugyanazt, de azt képtelen vagy megtenni.

A gondolkodás olyan, mint a légzés. Szüntelenül csináljuk, anélkül, hogy tudatosítanák. Ám ahogy a légzést is vissza lehet tartani egy ideig, a gondolkodást is fel tudjuk függeszteni, ha akarjuk.

Hogyan?

1. Meditálj!

Mindössze napi 15-20 perc meditáció csodákra képes. Drámaian javulni fog az a képességed, hogy a jelenben maradjál, és engedd elszállni a gondolataidat. És persze megoldja az alvászavarokat is.

 meditation

2. Mozogj rendszeresen!

Ússzál, kiránduljál, fussál, táncolj, sétálj, járj edzőterembe, tanulj valamilyen harcművészetet vagy jógát, mindegy, csak csináld rendszeresen! Amíg sportolsz, a testedre figyelsz, a jelenben maradsz, és csendesül az elméd. Arról nem is beszélve, hogy úgy elfáradsz, hogy esténként már nem leszel képes agyalással messzire űzni az álmot.

 

3. Mondd ki a gondolataidat hangosan!

Nem kell vele mást traktálnod. Zárkózz be a szobádba, beszélhetsz a párnádhoz, székedhez, macskádhoz, kutyádhoz, mindegy. De attól kezdve, hogy hangosan kimondod a gondolataidat, megkezded a fájdalmas események feldolgozását.

 

4. Írd le!

Ha a hangosan kibeszélést cikinek érzed, akkor írd le a gondolataidat! Miközben írsz, definiálod a problémákat. Döntéshelyzetben készíthetsz pro és kontra listát. Ha két lehetőség közül kell választanod, de mindkettő mellett egyforma súlyú érvek szólnak, akkor hallgass az intuíciódra! A lényeg, hogy azáltal, hogy papírra veted a gondolataidat, meggátolod, hogy azok szüntelenül föl-alá cirkáljanak a fejedben. Próbálj minden héten legalább háromszor-négyszer leülni, leírni a problémáidat. Így hozzászoktatod magadat ahhoz, hogy a napodban van egy „gondolkodó idő”, amikor erre koncentrálsz, a nap többi részét pedig fenntartod értelmes tevékenységek számára.

 naplóírás

5. Készíts egy „elvégzendő dolgok” listát!

Így jól látod majd, hogy van egy csomó azonnal elvégzendő feladatod, ahelyett, hogy itt üldögélsz, és gondolkodsz a megoldhatatlannak vélt problémáidon.

 

+1 Kérj segítséget!

Ha végképp nem boldogulsz magad a problémáiddal, ne szégyellj segítséget kérni. Pszichológus, coach, mentálhigiénés szakember. A lehetőségek sora végtelen. Kapsz tőlük egy másfajta nézőpontot, egy tükröt, amibe nem biztos, hogy kellemes lesz belenézni, és ha hajlandó vagy dolgozni a probléma megoldásán egy boldogabb, egészségesebb jövőt.

 További olvasnivaló a honlapomon: http://www.szemelyescoach.hu/

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!