Bízz magadban!

Hogyan ne mondj nemet?

 


Hogyan kerüld meg a nemet?


A túlzásba vitt alárendelődés miatt egyre inkább úgy fogod érezni, hogy te nem számítasz, téged senki nem ért meg. Egyre rosszabbul fogod magad érezni a bőrödben. Ráadásul a környezeted megszokja, hogy a te véleményeddel nem kell számolni, hogy bármikor keresztülvihetik az akaratukat. Ettől te még nyomorultabbul fogod magad érezni. Ingerült leszel, és számodra is teljesen váratlan helyzetekben fogod kiborítan a bilit. Rendszerint olyanra, akinek fogalma se lesz arról, hogy mi bajod van. Ettől pedig még nyomorultabb leszel… Ezt követi a bűntudat, a mély szomorúság érzése. És az ördögi kör folytatódik különféle testi tünetekben. Allergia, hátfájás, migrén, mind az elfojtott érzelmek következményei.


 


Néha erőt veszünk magunkon, és megpróbálunk kimenekülni az igen alól. Van egy csomó rossz megoldásunk, ami segít ugyan elkerülni, hogy megtegyük azt, amit nem akarunk, de nem fogunk utána megkönnyebbülni.


1.     A menekülés


Egészen szélsőséges menekülőutakat találnak egyesek. Hallottam olyanról, aki azért költözött másik kerületbe, mert nem tudott nemet mondani a szomszédja azon kérésére, hogy vigyázzon a gyerekeire.


2.     A helyettes


Ennek klasszikus esete, amikor a főnök a titkárnőjével letagadtatja magát. A piszkos munkát másra hagyjuk, és elmenekülünk a felelősségvállalás elől.


3.     A hazudozás


Nos, ebbe bele lehet fulladni. A házastársukat csalók órákig tudnának erről mesélni. Egyik hazugság szüli a másikat, és óriási erőfeszítés kell ahhoz, hogy az ember nem bonyolódjon bele a hazugságok hálójába, következetesen kitartson a mesék mellett. Mindeközben lesni kell a másik reakcióit, hogy mit gondol, elemezni a viselkedését. Egy pillanatra sem lankadhat az ember ébersége. Azt hiszem, ez a legkellemetlenebb elkerülési mód. Ráadásul ez teljességgel tiszteletlenség a másikkal szemben, aki nem fogja megtudni, hányadán is álltok valójában.


4.     A bűnbakkeresés


A pillanatnyi béke kedvéért igent mondtak arra, hogy elmennek a férjükkel egy rendezvényre. A kocsiban már kritizálni kezdték párjuk vezetési stílusát, öltözködését, hanghordozását, az előadást savanyú arccal nézik végig. A másikat büntetik saját hiányosságuk miatt. Az áldozat rendszerint egy közeli hozzátartozó, akit gond nélkül lehet büntetni – már bocsánat a kifejezésért – a saját töketlenségünkért.


 


5.     Banalizálás


Ó, ez nem is olyan nagy dolog, igazán megtehetem érte. Önmagának sem meri bevallani, hogy valójában semmi kedve sincs az egészhez.


 


A könnyebb megoldásokkal az a baj, hogy aki ezeket választja, rövidesen hiteltelenné válik. Kiderül, hogy hazudozik, és többé már nem bíznak benne, állandó dühkitörésekkel kell számolni a jelenlétükben, folyton lemondanak találkozókat, nem lehet hinni az ígéreteikben. Egyszóval kellemetlen társasággá válnak. Holott ne feledjük, ők a megkerülő megoldásaikkal éppen azt akarták elérni, hogy kedveljék őket….


www.szemelyescoach.hu


 


 


Címkék: ,

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!